nazywam się Agnieszka Achramowicz-Bielecki

– jestem magistrem psychologii oraz psychoterapeutą, absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (Wydział Psychologii w Sopocie). Jako psycholog kliniczny zostałam wpisana na listę  Berufsverband  Deutscher Psychologinnen und Psychologen w Berlinie  
http://achramowicz-bielecki.imbdp.de/
. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej im.prof.Zdzisława Bizonia  www.pttpb.pl/

  Moja wiedza oraz praktyka pozwala mi pomagać Państwu w przypadku depresji oraz choroby afektywnej dwubiegunowej nazywanej dawniej zaburzeniem maniakalno-depresyjnym ,zaburzeń lękowych  - między innymi w napadach lęku panicznego oraz  w zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym. Ze swoimi  pacjentami pracuję również nad poprawą jakości życia w schizofrenii a także w przypadku problemów związanych z substancjami uzalezniającymi takimi jak alkohol czy środki psychoaktywne. Osobną grupą problemów z jakimi spotykam się w przebiegu swojej praktyki psychologicznej są zaburzenia osobowości, które, często lekceważone, bywają przyczyną ogromnego cierpienia tak dla pacjentów jak i członków ich rodzin. Jestem również ekspertem w pracy nad traumą czyli dramatycznym wydarzeniem w życiu człowieka, które w wielu przypadkach nie poddaje się zintegrowaniu z naszym życiem i z naszą psychiką. Takimi dramatycznymi wydarzeniami tak w przeszłości jak i w teraźniejszości mogą być wypadki drogowe, nagła nieoczekiwana śmierć bliskich osób, molestowanie seksualne, kataklizmy naturalne oraz wydarzenia losowe  (katastrofy) spowodowane przez człowieka. Tak zwana metoda przedłużonej ekspozycji w przeważającej większości wypadków uwalnia pacjentów od dotkliwych cierpień spowodowanych nieustannie nawracającym wspomnieniem przeżytej traumy. Wielu z moich pacjentów zmaga się również z  powszechnymi dzisiaj zaburzeniami odżywiania takimi jak bulimia nervosa lub anorexia nervosa a także z otyłością. Wszystkie te problemy z bardzo zadowalającym efektem leczone mogą być poprzez terapię poznawczo-behawioralną.

Specjalizuję się  również w psychosomatyce, ze szczególnym uwzględnieniem czynnościowych chorób przewodu pokarmowego. Ukończyłam szkolenia  dotyczące interwencji  psychologicznej wobec osób ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową oraz ich rodzin a także psychologii w chirurgii. Szkoliłam się również w kierunku rozpoznawania ADHD (Zespołu Nadpobudliwości Ruchowej) oraz pomocy dziecku a także rodzicom -  w przypadku takiego rozpoznania.Ukończyłam pierwszy stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Pracowałam z pacjentami  w Uniwersyteckim Centrum Akademickim w Gdańsku (dawna Akademia Medyczna w Gdańsku) oraz w Specjalistycznym Szpitalu w Wejherowie na Oddziałach Transplantologii oraz Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej. Pracowałam również z dziećmi i młodzieżą w 5 szkołach województwa pomorskiego oraz w Ośrodku dla osób uzależnionych od alkoholu. Współpracowałam również z Sądem Rejonowym w Wejherowie jako kurator dla dorosłych.

Jestem szczęśliwą mężatką i mamą 27 letniego syna.

Obecnie prowadzę prywatny gabinet psychologiczny w Hamburgu oraz pracuję w  Dziennej Klinice Psychiatrycznej -www.drguth.de/praxisklinik

Aby nieco ocieplić powyższy, dosyć suchy,służbowy opis niektórych moich osiągnięć i dokonań,zdecydowałam się dodać poniższe zdanie.

Wywoływanie uśmiechu na Państwa ustach oraz ulga widoczna w Państwa oczach jest dla mnie największą nagrodą oraz rekomendacją tego,że sztuka, którą uprawiam, zwana psychoterapią  - jest najlepszym,co mogę Państwu  ofiarować.

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Ukończyłam Studia Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie - Oddział Zamiejscowy w Sopocie.

www.pttpb.pl/licencjonowani-terapeuci

  Badania naukowe dowiodły, że zarówno na skutek psychoterapii, jak i leczenia farmakologicznego w mózgu zachodzą takie same zmiany wskazujące na poprawę stanu psychicznego, np. normalizacja metabolizmu mózgowego w przypadku OCD – Levis Baxter, Jeffrey Schwartz – Psychiatry Research, Volume 84, z 9 listopada 1998. Psychoterapia co prawda nie ma tak natychmiastowego działania jak tabletka, ale udowodniono, że jej efekty utrzymują się znacznie dłużej niż w przypadku farmakoterapii.